Askin
Ahoj, já jsem Askin…je mi asi 17 let. Ano… sedmnáct.A víš, co je na tom nejsmutnější? Že jsem většinu toho života vlastně ani nežil.Celé roky jsem byl zavřený v malém kotci.Bez pohybu. Bez světa. Bez opravdového kontaktu s člověkem.Jen jsem existoval… den za dnem.A pak jsem se stal „součástí dědictví“.Věcí. Položkou.A pravděpodobně bych tam zůstal… v tom samém kotci… dokud bych prostě neumřel.Naštěstí se to nestalo.Byl jsem v dočasné péči u paní, která mi poprvé v životě ukázala, že svět může vypadat jinak. Mám zahrádku, můžu se volně pohybovat, můžu být s člověkem… a začínám zjišťovat, co to vlastně znamená žít. Dnes už jsem v útulku a vyhlížím svůj nový domov. Na svůj věk jsem pořád vitální. Jasně, zadní nohy už mě zlobí – jsem starý ovčák, to k tomu patří. Ale jinak jsem na tom překvapivě dobře, procházky zvládám levou zadní, na psy si umím pořádně zaštěkat.Jsem hodný. Klidný. Nenáročný. Zdravý. A i když je mi 17 .. rozhodně se ještě nikam nechystám.Jen mám svoje hranice – jiné psy ani zvířata nezvládám a k dětem taky nejsem vhodný. Po tom všem už prostě potřebuju svůj klid.A hlavně… svůj domov.Akutně hledám místo, kde budu moct dožít tak, jak jsem nikdy žít nemohl.
Hledám domov, kde:- bude klidné prostředí, ideálně se zahradou- budu mít člověka, který mě nenechá být zase „jen někde odložený“- budu jediný zvířecí člen domácnosti- dostanu důstojný psí důchod, aspoň to si zasloužím, když mi utekl celý život.
Nepotřebuju dlouhé túry.Nepotřebuju výcvik.Jen čas. Klid. A člověka.Po 17 letech… bych si to už opravdu zasloužil.
Útulek pro opuštěná a týraná zvířata AniDef
Obec Žim 59
Telefon: 736 769 601
www.anidef.cz




