První várka hudebních novinek pro říjen 2020

Na začátku října 2020 zařazujeme tyto hudební novinky.

David Guetta & SIA: Let’s Love

Když se tihle dva sešli, natočili megahit. Ať už jde o jeden z nejúspěšnějších singlů digitálního věku Titanium, s nímž od roku 2011 nasbírali přes miliardu přehrání napříč platformami, nebo skladby She Wolf (falling To Pieces)Bang My Head či Flames. Novinka Let’s Love vznikla letos v nejisté době během světové koronavirové krize jako poselství o lásce a naději.

Johnny Orlando – What If (I Told You I Like You)

Kanaďan Johnny Orlando vydává píseň What If, která na TikToku nasbírala už 12,8 milionu videí. Singl mladého nedávno podepsaného umělce vydavatelstvím Universal Music, Johnnyho Orlanda, se stal celosvětově virálním hitem sociálních sítí. 

Nyní má píseň na YouTube už přes 45 milionů zhlédnutí a na Spotify přesáhla hranici 46 milionů streamů.Mladý umělec v roce 2011 zveřejnil cover písně Mistletoe Justina Biebera, který nahrál se svou starší sestrou. Po zveřejnění singlu na svém soukromém YouTube kanálu JohnnyOsings, píseň získala 100 tisíc zhlédnutí, a tak sourozenci pokračovali s nahráváním dalších coverů od Taylor Swift, Seleny Gomez nebo Shawna Mendese.

Nyní má Johnny Orlando přes 2 miliony měsíčních posluchačů na Spotify a řadí se do skupiny mladých talentů nové generace.

Avenue Beat – F2020

Sam Backoff, Savana Santos a Sami Bearden jsou zpátky. Tyhle tři, známé jako Avenue Beat, propíchly téma pandemie, společenskou izolaci, mrtvá domácí zvířata, špatný románek a neúspěšný singl, když na TikTok tajně vydaly „F2020.“ Během 48 hodin měl singl sedm milionů views a šéfredaktor TechCrunch Matthew Panzarino je na twitteru označil jako píseň roku.

Píseň je o náročném roce 2020, o sociální nespravedlnosti, o prezidentu Trumpovi, australských požárech, igelitových oblecích, pandemii a životě současné generace. Píseň nepřináší odpovědi na všechny otázky života. „Když tu píseň napíšete, tak to všechno pěkně stručně řeknete světu. A jediné, co chceme je, abyste zpívali s námi,” dodávají autorky.