Světový formát v českém éteru, startuje Future Chart

Future Chart je zcela nový formát rádiové show, monitorující úspěšnost singlů ve světových hitparádách.

Zatímco do oficiální staniční hitparády Relaxády je možné hlasovat, a taková bilance ovlivňuje postavení singlu v hitparádě, pořadí Future Chart – Top 10 sestavuje produkční tým pořadu na základě postavení singlů ve světových hitparádách a úspěšnosti ve streamovacích službách.

Singly následně řadí do priorit podobně jak je to zvykem v Relaxádě. Ve Future Chart Top 10 bude možné zaznamenat singly, které již rotují ve vysílání a vedle takových hitů bude zajímavé pozorovat tzv. Future Hit This Week, tedy nově vydané písničky, které se do českých hitparád teprve dostanou.

Doména pořadu je zejména v novinkách, které zazní mimo pořadí hitparády a jsou zařazovány do pořadu s velkým předstihem před nasazením do rotace.

Moderování pořadu Future Chart se ujme Chris Kaufman, který se v rádiovém prostředí pohybuje více jak 16 let. V minulosti uváděl autorský rádiový pořad o singlových novinkách. V současné době také moderuje hudební magazín o nové taneční muzice.

Další zajímavostí pořadu je samotný zvukový obal, který se nahrával a vyráběl v USA a tzv. staniční hlasy a brand pořadu je namluvený anglicky.

Web rádiové show Futurechart.cz je spuštěný již od konce září. Je na něm možné nasát atmosféru pořadu, a to zatím jako týdenní souhrn novinek, včetně konkrétního playlistu připravované rádiové show.